Čejč si z Nenkovic odváží bod za remízu

Proti vedoucímu týmu soutěže dokázali fotbalisté Nenkovic bodovat. Z domácího utkání získali cenný bod za remízu 1:1. Hosté se v prvním poločase dostali do vedení, ale v 77.minutě srovnal za domácí výběr Radim Stehno.

NEDĚLE 19.5.2024

III.B TŘÍDA – 22.KOLO

TJ Sokol NENKOVICE – SK ČEJČ 1:1 (0:1)
Branky: 78´Stehno Radim – 20´Vydařilý Michal; ŽK: 0:4, 58´Bíza Michal, 68´Herůfek Michal, 69´Filásek Adam, 76´Koutný Lukáš; ČK: –; Fauly: 5:7; Rohy: 5:9; HR: Jahoda Zdeněk (Těmice); AR: Kuchař František (Nenkovice), Peš Josef (Čejč);

Nenkovice: 17 Staněk Drahomír – 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David ©, 8 Kratochvíla Kamil, 9 Kučera Martin, 10 Pánek Adam, 11 Čmelík Daniel, 12 Polášek David, 13 Hlaváč Vít, 14 Spurný Lukáš, 15 Hrabovský Tomáš, 16 Záleský František, 43 Lefner Vladimír; vedoucí mužstva, trenér: Slováček Stanislav

Čejč: 1 Beděra Lukáš – 3 Trávník Marek, 4 Varmuža Pavel, 5 Esterka Kristián, 6 Vydařilý Michal, 7 Trávníček Petr, 8 Zálešák Jiří, 9 Plšek Radek, 10 Šolta David, 11 Bíza Michal ©, 13 Filásek Adam, 17 Herůfek Michal, 18 Lamáček Vít, 20 Dohnálek Zbyněk, 21 Bíza Patrik, 30 Koutný Lukáš, 99 Kmínek Jaroslav; vedoucí mužstva: Kolařík Tomáš

Report z utkání

V nelehké situaci se nacházelo mužstvo trenéra Stanislava Slováčka před domácím duelem proti aktuálně vedoucímu celku soutěže SK Čejč. Hlavním důvodem byla absence hráčů, která se oproti minulému utkání, ať už z osobních či zdravotních důvodů ještě více prohloubila. Přestože oba dva týmy vstoupily do utkání hodně opatrně, gólové situace na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve si Dohnálkova nebezpečná rána vyžádala pohotový zákrok Drahomíra Staňka, další střelecký pokus Čejče pak naštěstí orazítkoval pouze břevno.

Velmi blízko vstřelení vedoucího gólu byl také domácí “Vichr”. Ofenzivně laděný obránce Adam Pánek skvěle pronikl do hloubi soupeřova pole, osamocený Víťa Hlaváč však jeho přesně adresovanou nabídku ke skórování trestuhodně zahodil. Otřepané přísloví nedáš – dostaneš se opět přihlásilo o slovo. 20´Vydařilý využil naší nedůslednosti v obrané činnosti a svoji individuální akci přetavil ve vedoucí branku soupeře 0:1.

Povedený přímý kop z kopačky Adama Pánka jen tak tak vytáhl gólman Beděra z brány. Rohový kop Tomáše Hrabovského se snažil v tomto případě hlavou zakončit opět Adam Pánek. Snaha překonat brankáře SK ve vzdušném souboji přinesla pouze nepříjemnou srážku, ze které se naštěstí nejaktivnější domácí hráč rychle oklepal. Do kabin tak odcházel favorit utkání s výhodou těsného vedení.

Ve druhém poločase měl soupeř několikrát možnost navýšit skóre. Centr do vápna zakončil osamocený Dohnálek střelou nad bránu. Dorážka téhož hráče po excelentním zákroku Drahoše Staňka minula zařízení. 58´Po dalším výpadu se neúnavný Adam Pánek šikovně prosmýkl obranou, faulující kapitán M. Bíza však uviděl za přerušení vyložené šance pouze kartu žluté barvy!! V následujících momentech bravurními zákroky podržel svůj tým brankář Drahomír Staněk, když zneškodnil Varmužovu střelu a stejně tak nepropustil za svá záda Dohnálkovu hlavičku z bezprostřední blízkosti.

78´Okamžik který málokdo z přítomných diváků čekal, “Vichr” střílí vyrovnávací branku. Odvrácený míč po rohovém kopu, zakončil přesně k tyči parádní ránou bez přípravy z dobrých 20 metrů Radim Stehno 1:1. Jako blesk z čistého nebe přišla výstavní třináctá trefa tohoto ostříleného kanonýra v sezoně a současně dvoustá v dresu Nenkovic. Očividně zaskočený soupeř už nedokázal v křečovitém závěru najít cestu k tolik důležitému vítězství. Výrazně oslabené mužstvo Nenkovic tak přichystalo největší překvapení kola, když zcela nečekaně obralo o body lídra soutěže. Hráčům Nenkovic je potřeba vyseknout obrovskou poklonu, týmový, bojovný výkon v tomto případě přinesl své ovoce.

TABULKA SOUTĚŽE

Pořadí Týmy Odehráno Vítězství Remíza Vítězství v prodloužení Skóre Body Aktuální forma
1 FC Kyjov 1919 “B”FC Kyjov 1919 “B” 20 15 3 0 75 - 13 48 VRVVR
2 SK ČejčSK Čejč 20 14 5 0 70 - 28 47 VRPRR
3 FK HovoranyFK Hovorany 20 15 1 0 66 - 20 46 VVVPP
4 SK ŽarošiceSK Žarošice 20 13 1 0 67 - 36 40 RPPVV
5 Sokol SobůlkySokol Sobůlky 20 10 2 0 65 - 34 32 PRVVV
6 Sokol ArchlebovSokol Archlebov 20 10 2 0 47 - 37 32 VPVVR
7 Sokol NenkoviceSokol Nenkovice 20 9 4 0 55 - 43 31 VRRPV
8 Sokol VěteřovSokol Věteřov 20 6 1 0 41 - 68 19 VPPPV