Bukovany si z Nenkovic odvezly bod

Nenkovice – Už jistý vítěz III.A třídy přivítal v domácím prostředí třetí Bukovany. V zápase, ve kterém už oběma týmům o nic nešlo, se body nakonec dělily. Obě branky padly již v prvním poločase, za domácí se trefil David Pospíšil a za hosty Dominik Šprta. Sokol v domácím prostředí v této sezóně ani jednou neprohrál a body ztratil pouze s Dolními Bojanovicemi a dnes proti Bukovanům, oba duely skončily 1:1.

III.A třída – 25.kolo:
TJ Sokol Nenkovice – TJ Družba Bukovany 1:1
(1:1)
Branky: 6´Pospíšil David – 40´Šprta Dominik
Fauly: 8:12; Rohy: 10:1; ŽK: 2:1, 27´Chimiák Petr, 63´Mezihorák
Jakub – 73´Šprta Dominik; ČK: ; HR: Bačák Michal (Hodonín);

AR:
Kuchař František (Nenkovice) – Horňák Libor (Bukovany)

17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 3 Svoboda František (46´5 Vaďura
Martin),
4 Raus Daniel (46´15 Kouřil Erik), 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David
(46´14 Fibingr Miroslav), 8 Frelich Roman, 10 Zálešák Matěj, 11 Košulič Petr ©,
13 Chimiák Petr
(71´9 Kuchař František), 28 Bittó Lukáš (46´12 Horák Radomír);
Náhradníci: 1 Kotas Karel, 16 Polcr Jan; trenér: Slováček Stanislav;
vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Bukovany
1 Koutný Pavel – 3 Bartoš Michal, 4 Žandovský Jan, 5 Fila Jaroslav ©,
6 Šalomoun Josef, 7 Půček Petr, 9 Hrdina Lukáš, 10 Šprta Dominik,
11 Vašíček Petr, 1
2 Svoboda Jakub; trenér: Kolínek Robert;
asistent trenéra: Měsíček Karel; vedoucí mužstva: Daněk Kamil

komentář utkání:
V posledním domácím utkání sezony završené postupem do okresního přeboru jsme se chtěli s fanoušky rozloučit vítězstvím. Bohužel se tak přes výraznou převahu a spoustu gólových příležitostí nestalo. Do Nenkovic přicestovalo mužstvo Bukovan, které ještě dvě kola zpět bojovalo o postup, pouze s deseti hráči!! Trenér Sokolu Stanislav Slováček měl k dispozici takřka kompletní kádr, čehož plně využil. Zápas byl zahájen minutou ticha za zesnulého Pavla Pospíšila. Vstup do utkání vyšel Vichru na výbornou. Lukáš Bittó zatáhl míč po křídle a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Davida Pospíšila, jenž pohodlně nasměroval míč do odkryté brány 1:0. Hned vzápětí se po autovém vhazování dostal do sólového úniku sám Lukáš Bittó, v souboji s brankářem ovšem vyšel naprázdno. Stejně tak si počínal Radim Stehno, pohotové ráně bodlem stál v cestě opět strážce hostující svatyně. Ojedinělý protiútok Družby zastavil Petr Chimák faulem a kopala se penalta. V tu chvíli nás podržel gólman Honza Velan alias Luďa a pokutový kop Šprty vychytal. Druhý gól měl na kopačce Radim Stehno, po samostatném brejku od půlící čáry gólmana Bukovan neohrozil. Trest v podobě vyrovnání přišel po přímém kopu a přesné hlavičce Šprty 1:1. Aby toho nebylo málo, před odchodem do kabin dokázal nejlepší střelec týmu a současně i soutěže Radim Stehno spálit další dvě tutovky. V jednom případě vypomohlo brankáři Koutnému břevno. Tím festival zmařených příležitostí neskončil. Do druhé půle přišla čtveřice nových hráčů a naše dobývání hostující brány pokračovalo. Ostrou ránu Radima Stehna z bezprostřední blízkosti zablokovala obrana. Přímý kop téhož hráče zakončil v dobré pozici hlavou Matěj Zálešák těsně vedle. Střelu Horáka vytěsnil nepřekonatelný Koutný se štěstím podruhé v zápase na břevno. Gól nepřinesl ani obrovský závar před bránou, kdy hosté dokázali odvrátit sérii několika střel v řadě. Po přečíslení se mohl zapsat do střelecké listiny obránce Jakub Mezihorák, ale míč v dobré pozici ideálně netrefil. Po centru Kouřila měl vítězný gól na noze Matěj Zálešák, střela bez přípravy si cestu do brány také nenašla. Naši nemohoucnost v koncovce pak podtrhly zahozené loženky Radima Stehna a v samém závěru Radomíra Horáka. V nic neřešícím utkání sice vítěz III.A třídy na tři body nedosáhl, ale přemožitele v domácím prostředí ani v tomto duelu nenašel.