Menu Zavřeno

Nenkovice pomýšlí na postup do OP

ROZHOVOR – Web sokolnenkovice.cz a hodoninsky-fotbal.cz přináší rozhovor s trenérem TJ Sokol Nenkovice. S jakými plány vstupují fotbalisté Nenkovic do jarní části III.A třídy, jak probíhala zimní příprava a o další informace se podělil Stanislav Slováček.

Jak probíhala zimní příprava, vyhýbala se Vám zranění?

Zimní příprava probíhala tradičním způsobem. Trénovali jsme dvakrát týdně se zaměřením na fyzickou kondici. Co se týká zranění, tak ty se nám bohužel nevyhýbají, tak jako jiným mužstvům.

Zůstal kádr pohromadě nebo se udála nějaká změna v kabině?

S potěšením můžu konstatovat, že kádr mužstva je stejný, jako byl v podzimní části sezony. Jediným novým hráčem je brankář Jan Velan.

V posledních dvou přípravných zápasech jste obdrželi hodně branek, kde byly příčiny tak vysokých porážek?

Pro mě osobně nejsou výsledky v přípravných utkáních důležité. Hlavní je, aby hráči tyto utkání odehráli v tempu, s nasazením a získali herní praxi. S politováním musím konstatovat, že jsme v letošní zimní přípravě neodehráli ani jeden zápas s kompletním kádrem. Vždy jsme hráli v kombinované sestavě a to je hlavní příčina našich vysokých porážek.

Vstup do jarní části Vám ale vyšel. V Prušánkách jste hladce zvítězili, jak zápas hodnotíte?

Jsem rád, že jsme v Prušánkách vyhráli docela vysokým rozdílem, ale musím ocenit výkon domácího mužstva, pro které je porážka docela krutá. Na naší hře bylo hodně vidět, že se jedná o první jarní mistrovské utkání. Spokojen jsem s důležitými třemi body, nicméně jedním dechem musím dodat, že utkání ukázalo mnoho věcí, na kterých musíme zapracovat.

S čím vstupujete do jarních odvet. Myslíte na postup nebo Vám stačí hrát do třetího místa, jak jste si před sezónou stanovili?

Po podzimní části máme na jaře nejlepší startovní pozici ve III.A třídě. Moc bych si přál, aby mužstvo navázalo jak výsledkově, tak herně na výkony, které předvádělo během celého roku 2013. Když se nám to podaří, tak si myslím, že si Nenkovice na podzim zahrají poprvé ve své historii nejvyšší okresní soutěž. S jakýmkoli jiným umístěním bych byl já, hráči, ale i fanoušci zklamáni.