Menu Zavřeno

Muži prohráli utkání s Kostelcem v první půli

Už první poločas rozhodl o další porážce pro Nenkovice. Na hřišti v Kostelci hosté zaspali první poločas a prohráli 3:1. O jediný gól hostů se postaral z penalty golman Schöfr .

Okresní přebor – 24.kolo

SK KOSTELEC – TJ Sokol NENKOVICE 3:1 (3:1)
Branky: 31´Talaš Oldřich (PK), 34´Kvaltin Jan, 36´David
Gabriel – 20´Schöfr Pavel (PK); Fauly: 15:12; Rohy: 4:10; ŽK: 2:2,
56´Mukenšnábl Zdeněk, 43´Talaš Oldřich – 31´Kováč Peter,
43´Raus Daniel; ČK: –; HR: Zámečník Michal (Dolní Bojanovice);

Svatopluk; vedoucí mužstva: Junášek Břetislav

komentář: Fotbalisté Kostelce slaví záchranu okresního přeboru. Sestupem ohrožený tým zvládl nedělní souboj s Nenkovicemi a po domácí výhře 3:1 má jistotu, že v tabulce skončí desátý a za sebou nechá čtyři týmy. „Cítíme velkou úlevu, ale zápas s Nenkovicemi byl hodně těžký a dost nás bolel. Soupeř hrál dobře, ale nečekali jsme, že nám povinnost vyhrát hlavně na začátku střetnutí sváže tak nohy,“ uvedl předseda Kostelce Břetislav Junášek. Domácí se snažili, ale v úvodních dvaceti minutách jim to herně příliš nešlo. Nenkovice protivníka zatlačily a vypracovaly si dvě šance, ale žádnou z nich neproměnily. Nápor hostů vyvrcholil ve 20. minutě, kdy rozhodčí Zámečník nařídil po faulu stopera Kučery na brankové čáře v rohu šestnáctky proti domácím diskutabilní penaltu. Míč si na bílý puntík možná trochu překvapivě postavil gólman Pavel Schöfr, který zachoval chladnou hlavu a přesnou ranou poslal Nenkovice do zaslouženého vedení. Kostelci inkasovaná branka paradoxně pomohla. Domácí se za nepříznivého stavu zvedli. Kučera hlavičkoval do břevna a na brankové čáře stojící hráč zahrál rukou, takže penaltu kopali také Kostelečtí. Ani domácí Talaš se nemýlil a srovnal na 1:1. Pak přišly klíčové chvíle nedělního zápasu. Nejprve mladík Jan Kvaltin skóre otočil a vzápětí výborně hrající David uklidil balon kolem bezmocného brankáře Schöfra k tyči a zvýšil na 3:1. V té chvíli se domácí hráči uklidnili a zbytek prvního poločasu dohráli v pohodě.Vstup do druhé půle ale vyšel mnohem lépe hostům, kteří se snažili duel zdramatizovat. „Druhý poločas jsme začali stejně jako první.Dvacet minut to byla z naší strany katastrofa. Nenkovice sice vyložené šance neměly, herně nás ale jasně přehrávaly,“ přiznal Junášek.Kostelec spoléhal na rychlost a pohyb klíčového útočníka Davida. Zkušený forvard sice dělal soupeřově obraně velké problémy, ale v koncovce se soužil. Šestatřicetiletý fotbalista mohl náskok domácích několikrát navýšit, ale míč už do sítě nedostal. Nenkovice mohl vrátit do hry o body Peter Kováč. Slovenský hráč ale třetí penaltu v zápase, kterou sudí odpískal za jasný faul Davida Horáka, neproměnil.Domácí brankář Šalamoun předvedl výborný zákrok a nepříliš umístěnou střelu kryl. „Soupeř nás tlačil, hrál do plných, ale více tutovek jsme měli my. Dlouhé balony s přehledem posbíral Kučera, my jsme chodili do otevřené obrany. Mrzí nás, že jsme nepřidali další branky,na druhé straně jsme rádi výhře. Se Starým Poddvorovem máme lepší vzájemný zápas, takže nás už nemůže nikdo předběhnout,“ prohlásil Junášek. Tým vedený trenérem Svatoplukem Mackem si tak může v Sobůlkách zahrát úplně v klidu. Zato domácím půjde v sobotu o všechno.