Datum Soutěž Sezóna Den zápasu
22.10.2022 III.B třída 2022/23 2.kolo

Report

Nenkovice vezou všechny body z Lovčic a vrací se na vítězou vlnu

Netradičně v sobotu nastoupili muži Nenkovic k dalšímu mistrovskému zápasu ve III.B třídě, pozici lídra hájili na hřišti pátých Lovčic. Po prvním poločase vedli po brankách Polcra a  Rause o dvě branky. Po přestávce se trefili Spurný a Hála. Hosté si tak odvezli vítězství 0:4 a upevnili si první místo v tabulce.

Do základní sestavy se po čtrnáctidenní pauze zaviněné zraněním vrátil Daniel Raus. Mužstvu také prospěly změny v sestavě, které připravil trenér Stanislav Slováček. Velký rozruch hned v úvodu duelu přinesly kontroverzní rozhodnutí sudího Tománka. Vše odstartovala situace po gólové dorážce Romana Hály, kdy míč z největší pravděpodobností přešel přes brankovou čáru. Když zůstala píšťalka němá také po penaltovém zákroku na Honzu Polcra v pokutovém území, podrážděná reakce v podání hostí byla bohužel na místě.

Naopak domácí využili chvilkové ztráty naší koncentrace a dvakrát nebezpečně zahrozili z kopačky kapitána Mokrého. Brankář Matěj Zálešák však svůj tým podržel a ošemetné střely na deštěm zkrápěném terénu skvěle zneškodnil. Nenkovice se nakonec přeci jenom dočkaly gólové radosti. Roman Hála skvěle uvolnil do šance Honzu Polcra, ten přes evidentní hru rukou domácího obránce nečekal na verdikt sudího a pohotově uklidil míč do brány 1:0.

V samém závěru první půle udeřil “Vichr” ještě jednou a do kabin tak odchází hráči Nenkovic s dvougólovým vedením. Po přihrávce Radima Stehna naložil s brejkovou situací nejlepším možným způsobem navrátilec do sestavy Daniel Raus, když parádnín lobem překonal povyběhnutého gólmana Prygla 2:0. Krátce po poločasové přestávce si sami domácí výrazně zkomplikovali situaci. Chybnou rozehrávku v zadních řadách Lovčic vystihl Tomáš Spurný a v tváří tvář nedal strážci domácí brány pražádnou šanci 3:0.

Hned vzápětí mohl z obrovské šance nastartovat domácí soubor Goj. Brankář Matěj Zálešák žádné komplikace nepřipustil a opět potvrdil jak moc je pro náš tým platnou postavou. V tutové šanci se ještě jednou ocitl Roman Hála opět po přihrávce Honzy Polcra, také v tomto případě měl však mířidla špatně seřízené. Ve druhé půli byla hra v podání obou mužstev více upracovaná než pohledná. Roman Hála své střelecké nezdary nakonec odčinil po faulu na Radima Stehna, kdy s přehledem zkušeného mazáka proměnil nařízený pokutový kop 4:0. Hráči Nenkovic dali rychle zapomenout na nevydařené utkání v Čejči a před posledním zápasem podzimní části sezony se vrátili zpět na vítěznou vlnu.

SOBOTA 22.10.2022

III.B TŘÍDA – 2.KOLO (desáté hrané)

TJ FK Sokol LOVČICE – TJ Sokol NENKOVICE 0:4 (0:2);
Branky: 33´Polcr Jan, 43´Raus Daniel, 51´Spurný Tomáš, 86´Hála Roman (PK); Fauly: 9:9; Rohy: 5:8; ŽK: 1:2; 37´Strmiska Tomáš – 22´Polcr Jan, 56´Stehno Radim; ČK: –; HR: Tománek Jiří (Čejkovice); AR: Konečný Jan (Lovčice) – Kuchař František (Nenkovice);

Nenkovice: 1 Zálešák Matěj – 2 Hála Roman, 3 Pospíšil Daniel, 4 Raus Daniel, 5 Polcr Jan, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David ©, 9 Kučera Martin, 10 Pánek Adam, 11 Spurný Tomáš, 13 Veselka Jakub, 14 Valenta Radek, 15 Hlaváč Vít, 16 Střeštík Svatopluk; trenér, vedoucí mužstva: Slováček Stanislav

Lovčice: 33 Prygl Dominik – 2 Strmiska Tomáš, 3 Bartoš Michal, 5 Pintera Patrik, 6 Jetelina Petr, 7 Procházka Radim, 8 Goj Tomáš, 10 Matula Kamil, 11 Mokrý Jiří ©, 12 Štěpánek Hynek, 15 Klíč Tomáš, 16 Jelínek Rudolf, 18 Čadílek Pavel, 20 Půček Petr; trenér: Chromý Jiří; vedoucí mužstva: Horák Jakub