Datum Soutěž Sezóna Den zápasu
23.4.2023 III.B třída 2022/23 17.kolo

Report

Desátá výhra v sezóně, tři body v Kyjově trefil Stehno

Desátou výhru v sezóně si Nenkovice připsaly v nedělním dopoledním zápase s rezervním týmem Kyjova. Na hřišti pátého mužstva tabulky rozhodl jediným přesným zásahem hostující Radim Stehno, který se trefil v 68.minutě.

Přestože nemáme na předchozí utkání v Kyjově příliš dobré vzpomínky, přijeli jsme na půdu soupeře s odhodláním bodovat. Uspět proti rezervě na její domácí půdě není vůbec snadné o čemž se přesvědčila řada týmů. Co se složení B-týmu Kyjova týče je také nevyzpytatelný, navíc výhodou je i větší herní praxe na hřišti mezinárodních rozměrů.

Domácí vlétli do zápasu svižně a hned v úvodu naznačili, kdo by měl být pánem na hřišti. Ovšem Nenkovice brzy vystrčily drápky a vytvořily si největší šanci první půle. Po dlouhém nákopu Radima Stehna využil své rychlosti Tomáš Spurný, dostal se za obránce Kyjova, avšak vybíhajícího Dudáka v bráně Kyjova bohužel nepřekonal. Domácí odpověděli Něničkovou razantní ránou k tyči, kterou pozorný Matěj Zálešák nadvakrát zneškodnil.

Na druhé straně se dostal do zakončení po rohovém kopu Radim Stehno, míč však poslal nad bránu, stejně jako vzápětí po přihrávce Martina Vaďury. První dějství zakončila další naše příležitost ke skórování. Roman Hála skvěle vybojoval ztracený míč, následný centr před bránu dokázal Tomáš Spurný zpracovat, ovšem k zakončení se nakonec nedostal. Ve druhé půli to byla rezerva Kyjova, která nedokázala využit obrovskou příležitost ke vstřelení gólu.

Brankář Matěj Zálešák opět prokázal jak moc je pro tým důležitý, když z bezprostřední blízkosti famózním zákrokem zneškodnil tutovou šanci. Naopak “Vichr” zahrozil povedeným nákopem Tomáše Spurného z úhlu, spíše nepovedený centr nadělal gólmanovi nemalé problémy. Míč směřující do brány nakonec Dudák s námahou vytáhl ven. Z následné akce pak přišel klíčový okamžik celého zápasu, kdy Roman Hála přesnou přihrávkou uvolnil Radima Stehna do úniku. Ten si s milimetrovou přesností seřídil mířidla a povedenou ránou ze strany hřiště s pomocí vzdálenější tyče rozhodl těžké a velmi důležité utkání.

Domácí tým měl v závěru nervy na pochodu a během jedné minuty přišel díky vyloučením hned o dva hráče. Soupeř paradoxně i přes citelné oslabení v závěru střetnutí ještě nepříjemně kousal. Nenkovice však nakonec dokázaly dobře rozehraný zápas dotáhnout do úspěšného konce a po zásluze slaví cenné vítězství.

NEDĚLE 23.4.2023

III.B TŘÍDA – 17.KOLO

FC KYJOV 1919 “B” – TJ Sokol NENKOVICE 0:1 (0:0);
Branka: 68´Stehno Radim; Fauly: 10:11; Rohy: 5:8; ŽK: 6:2, 10´+ 77´Dobeš Robin, 19´+ 77´Žandovský Radek, 71´Kůřil Adam, 90´+ 1´Něnička Erik – 13´Stehno Radim, 77´Vaďura Martin; ČK: 2:0, 77´Žandovský Radek, 77´Dobeš Robin; HR: Vavřina Tomáš (Svatobořice-Mistřín); AR: Sekerka Jaroslav (Dobročkovice), Hlaváč Pavel st. (Strážovice);

Nenkovice: 17 Zálešák Matěj – 2 Hála Roman, 3 Pospíšil Daniel, 4 Raus Daniel, 5 Vaďura Martin, 6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David ©, 8 Kováč Peter, 9 Kučera Martin, 10 Pánek Adam, 11 Spurný Tomáš, 12 Kratochvíla Kamil, 14 Hlaváč Vít, 15 Záleský František, 28 Polcr Jan; náhradníci: 16 Střeštík Svatopluk; trenér, vedoucí mužstva: Slováček Stanislav

Kyjov B: 1 Dudák Ondřej – 2 Rotrekl Adam, 4 Vykoukal Michal, 5 Půček Karel, 6 Svršek Milan, 7 Svoboda Jakub, 8 Senyshyn Vitalii, 9 Švidroň Petr, 10 Žandovský Radek, 11 Dejdar Štěpán, 12 Kůřil Štěpán, 13 Kohút Jakub, 14 Dobeš Robin ©, 15 Kůřil Adam, 16 Gebhart Pavel, 17 Něnička Erik; vedoucí mužstva: Opatřil Darek; trenér: Svršek Milan