Sokol vyhrál domácí pohárový turnaj

V Nenkovicích proběhl v sobotu odpoledne turnaj za účasti čtyř mužstev. Okres zastupovaly pořádající Nenkovice a Dambořice, ze Slovenska přijelo Hradiště pod Vrátnom a Sobotiště.

Turnajové klání začalo dvěma semifinálovými duely. Los přisoudil okresním rivalům soupeře ze Slovenska.

První utkání pro sebe rozhodlo Hradiště, které přehrálo Dambořice 4:2. Po bezbrankovém prvním poločase se vše podstatné odehrálo po přestávce a slovenský tým čtyřmi góly utkání rozhodl.

Také druhý duel měl hladký průběh. Domácí Nenkovice si snadno poradily se svým soupeřem a už po první půli si vytvořily slibný náskok. Po přestávce svým náskok ještě zvýraznily a Sobotiště odešlo poraženo.

V zápase zklamaných si pro sebe třetí místo vybojovalo slovenské mužstvo. Sobotiště duel o bronz s Dambořicemi rozhodlo po změně stran, kdy třemi góly zlomilo odpor soupeře.

Ve finále se proti sobě postavily Nenkovice a Hradiště, tedy dvě družební vesnice. Sokol začal lépe a dvěma góly se dostal v prvním poločase do vedení.

Hradiště se však tak lehce vzdát nechtělo a po přestávce duel zdramatizovalo. Přesto Nenkovice dokázaly finálové utkání dovést do vítězného konce a po výhře 3:2 slaví celkový triumf.

TJ Družstevník Hradište pod Vrátnom (SK) – TJ Sokol Dambořice 4:2 (0:0)
Branky: 45´+ 60´Kršteník Jozef, 49´Sadloň Martin, 59´Zríni Richard – 57´Luskač Jakub,
52´vlastní; Rohy: 3:2; Fauly: 6:2; HR: Horňáček Kamil (Strážnice), AR: Knotek Tomáš (Vacenovice), Kalivoda Ondřej (Žeravice)

TJ Sokol Nenkovice – TJ Družstevník Sobotište (SK) 4:1 (2:0)
Branky: 15´+ 52´Bayer Jaroslav, 28´Kuchař František, 49´Kopčil Josef – 38´Včelka Marek; Rohy: 8:4; Fauly: 9:6; ŽK: 0:1, 46´Tomeček Miroslav; HR: Kalivoda Ondřej (Žeravice),
AR: Horňáček Kamil (Strážnice), Knotek Tomáš (Vacenovice)

O 3.místo
TJ Družstevník Sobotište (SK) – TJ Sokol Dambořice 3:1 (0:0)
Branky: 45´Včelka Marek, 58´Kubina Roman, 60´Tomeček Miroslav – 42´Luskač Jakub; Rohy: 3:2; Fauly: 2:3; HR: Kalivoda Ondřej (Žeravice), AR: Horňáček Kamil (Strážnice), Knotek Tomáš (Vacenovice)

Finále
TJ Sokol Nenkovice – TJ Družstevník Hradište pod Vrátnom (SK) 3:2 (2:0)
Branky: 16´Klimeš Josef, 19´Kopčil Josef (PK), 58´Bayer Jaroslav – 36´Kutlák Vladimír,
51´Kováč Robert; Rohy: 5:10; Fauly: 3:1; HR: Knotek Tomáš (Vacenovice) – Horňáček Kamil (Strážnice), Kalivoda Ondřej (Žeravice)