Menu Zavřeno

Rozhovor s trenérem Markem Zálešákem

„A“ tým povede k záchraně v nejvyšší okresní soutěži devětadvacetiletý Marek Zálešák, jenž během zimní přípravy nahradil kouče Antonína Píšťka. Marek před startem druhé poloviny soutěže poskytl rozhovor, v němž ochotně odpověděl na několik otázek.

Váhal jsi dlouho nad nabídkou trénovat první mužstvo Nenkovic?

Ano přemýšlel jsem nad nabídkou ne však dlouho, důvodem byly chybějící trenérské zkušenosti. Každopádně je to výzva posunout tým a také sám sebe jak z osobního, tak i sportovního hlediska o krok dopředu.

V podzimní části jsi odchytal tři mistrovské zápasy. Je možnost, že v případě nouze opět nastoupíš na pozici brankáře?

V případě potřeby samozřejmě nastoupím a podpořím tým. Konec konců za výhry i porážky neseme všichni stejnou zodpovědnost. Jak na lavičce, tak i na hřišti.

Máš za sebou dvoudenní trenérský kurz a získal si licenci “C”. Jak vše probíhalo?

Trenérský kurz probíhal dva dny. Jeden den se věnoval teorii a spoustě věcí ohledně vedení a psychologie týmu. Druhá část byla praktická, kdy jsme na hřišti nasávali tréninkové jednotky nejenom mužské kopané, ale i ostatních věkových kategorií.

Dříve bylo její získání spíše formalitou. Je zvýšení nároků na vzdělávání trenérů důležité?

Určitě. Vzdělávání trenérů je na místě. V dnešní době je školení nedílnou součástí pracovního i osobního života. Může pozitivně ovlivnit Vás i Vaše okolí.

Od tvého příchodu mužstvo v přípravě neokusilo hořkost porážky a třikrát vyhrálo. Výsledkově to tedy vyšlo, je tým dobře připraven na jarní boje?

Byly to jen přípravné zápasy. Kluci ukázali svůj velký potenciál a já jim věřím. Po fyzické stránce to není bohužel na výbornou, ovšem týmově nám to začíná ladit. Je potřeba vnést do našich řad rozvahu a klid. Vše bude hodně hektické a vypjaté.

Cílem mužstva je záchrana, to je jasné. Udrží se v Nenkovicích nejvyšší okresní soutěž?

Všichni uděláme pro záchranu maximum. Důležitá je také podpora ze strany fanoušků, budeme je hodně potřebovat.

Jak se těšíš na svou premiéru v pozici trenéra?

Je to zvláštní pocit, ale docela se těším. Doufám, že se nám utkání vydaří a zvítězíme.

Marek Zálešák