Menu Zavřeno

Rozhovor: Nenkovice chtějí hrát do 3.místa

Nenkovice Sokol Nenkovice ve spolupráci s webem Hodoninsky-fotbal.cz přináší rozhovor se Stanislavem Slováčkem. Nejlepší mužstvo jarní části III.A třídy chce pokračovat v nasazeném trendu a bojovat o příčky nejvyšší už od začátku nové sezóny. Rozhovor odtajní podrobnosti.

Máte za sebou letní přípravu, s čím jste spokojen a naopak?

Letní příprava je velmi krátká. Začali jsme 12. července. Sehráli jsme dva pohárové turnaje a jeden zápas okresního poháru. Příležitost dostali všichni hráči. Jsem rád, že je mužstvo v pořádku, hlavně po zdravotní stránce. Výsledky v této fázi přípravy nejsou nejdůležitější. Nebyly špatné, kromě okresního poháru.

Prošel kádr nějakými změnami nebo zůstal pohromadě z jarní části?

Kádr mužstva z jarní části zůstal pohromadě, navíc byl rozšířen o hráče, kteří vyšli z našeho dorostu (Kouřil Erik, Pavlica Marek, Staněk Tomáš).

Jaro Vám vyšlo na výbornou, s jakými cíly vstupujete do nové sezóny?

V nové sezoně chceme hrát v popředí tabulky III. A třídy. Chtěli bychom navázat na výborné výsledky z jarní části. Uvidíme, jak na tom budou naši soupeři. Výhodou této sezony je pro všechny mužstva v tom, že z okresního přeboru nesestoupilo do naší třídy žádné mužstvo, které většinou myslí na okamžitý návrat do OP. Myslím si, že soutěž bude zajímavá a vyrovnaná.

Okresní pohár pro Vás skončil vysokou porážkou už v 1.kole, kde hledat příčiny?

V prvním kole okresního poháru jsme narazili na mužstvo Ždánic hrající OP. Sportovně musím přiznat, že Ždánice byly po všech stránkách lepší a zaslouženě postupují. Zápas nám ukázal naše nedostatky. Hlavně v obrané fázi  jsme se dopouštěli velkých individuálních chyb, na jejich odstranění musíme zapracovat.

Naopak o den později jste vyhráli domácí turnaj, kde se vzala ta proměna?

Při vší úctě k soupeřům na pohárovém turnaji, nebyla kvalita mužstev srovnatelná se Ždánicemi. Do pohárového turnaje jsme nastupovali v roli favorita, kterou jsme v domácím prostředí potvrdili. Naše hra hlavně ve finálovém utkání měla chvílemi dle mého názoru slušnou kvalitu ve které bychom chtěli pokračovat v soutěžních utkáních.

V úvodním kole Vás čekají Šardice, berete jen výhru nebo budete spokojen i s bodem?

Šardice nás jako jediné mužstvo v jarní fázi loňské sezony dokázaly porazit. Máme jim co oplácet. Vzhledem k tomu, že hrajeme v domácím prostředí chceme naplno bodovat a začít novou sezonu vítězstvím.

S jakým umístěním byste byl po podzimu spokojen?

Jak už jsem řekl, chceme hrát v popředí tabulky III. A třídy a navázat na výsledky z jarní části soutěže. Pokud bude mužstvo v pořádku hlavně po zdravotní stránce, tak jsem přesvědčen, že máme fotbalovou kvalitu na to, abychom hráli do třetího místa. Velmi důležité bude, abychom hlavně v domácím prostředí dokázali naplno bodovat.