Menu Zavřeno

Naším cílem je hrát klidný střed tabulky, uvedl v rozhovoru staronový trenér

Před nadcházející jarní částí sezóny nám poskytl rozhovor staronový trenér Stanislav Slováček, jenž po třech letech usedl opět na trenérskou lavičku Sokolu Nenkovice. S jakými představami vstupuje do jarních odvet, jaká byla zimní příprava nebo co očekává od čtvrfinále Okresního poháru. To se dozvíte uvnitř článku.

Tým se po podzimní části nachází až na desátém místě tabulky. Přitom představy na začátku sezóny byly trochu jiné. S jakými cíli vstupujete do jarních odvet?

Naším cílem je hrát klidný střed tabulky a hlavně se vyhnout bojům o záchranu. Nevím jaké byly představy na začátku sezony, nicméně je nutné říct, že naše umístnění v tabulce je reálným odrazem neradostné skutečnosti. Máme velmi úzký hráčský kádr. Nebýt našich dorostenců, tak v posledních dvou podzimních zápasech jsme neměli nikoho na lavičce náhradníků. Někteří hráči proto museli hrát se sebezapřením, protože sami byli zranění. To samozřejmě mělo vliv na výkon celého mužstva. Proto je nutné zapracovat na rozšíření hráčského kádru.

Jak probíhala zimní příprava, obešla se bez komplikací a větších problémů?

Mužstvo trénovalo dvakrát týdně. V pátek v tělocvičně a v neděli byla kondiční příprava. Je nutné hráče pochválit za přístup, protože nás skoro na každém tréninku bylo kolem deseti.

Bude mužstvo posíleno nějakými hráči nebo budete čerpat z vlastních řad a příležitost dostanou i dorostenci?

Toto je otázka na výbor fotbalového oddílu. Trenéři v této soutěži mají velmi malý vliv na výběr hráčů, proto budou dostávat zřejmě šanci naši dorostenci. Není to zdaleka ideální, protože hrají A mužstvu předzápas a proto nemají dostatek času na regeneraci.

Na podzim jste za Sokol odehrál pět zápasů, objevíte se na hřišti i na jaře?

Já doufám, že ne. Pokud by bylo opravdu málo hráčů, tak samozřejmě pomůžu. V mém věku se už více zaměřuji na trenérskou činnost. Chtěl bych si udělat trenérskou A licenci. Vzhledem k časové zaneprázdněnosti je i mé působení na lavičce Nenkovic dočasné. Jakmile výbor fotbalového oddílu najde vhodného člověka, tak mu samozřejmě okamžitě uvolním místo na trenérské lavičce.

Čeká Vás také čtvrtfinále poháru s Archlebovem, který hraje IV.třídu. Takže šance na postup tady je, jak to vidíte Vy?

Pohárové utkání se hrají ve středu a většina mužstev nehraje zdaleka v nejsilnější sestavě. Proto nebývá nouze o překvapení. Archlebov hraje ale o třídu níž proto si myslím, že bychom měli postoupit. O všem se rozhodne na hřišti.

V úvodním jarním kole Vás čeká soused v tabulce, a to Bukovany. Na podzim jste na hřišti soupeře prohráli 1:4, máte jim tedy co vracet. Bukovany navíc venku ještě nebodovaly, bude pro Vás jiný výsledek než výhra zklamáním?

Hrajeme v domácím prostředí, proto chceme samozřejmě vyhrát. Doufám, že podáme dobrý výkon a to i přesto že naše výsledky v zimní přípravě nebyly dobré. Naši diváci jistě vytvoří bouřlivé prostředí a dobrou atmosféru pro naše hráče, kteří jistě vydají ze sebe to nejlepší.