Menu Zavřeno

Muži vstoupili do jarních odvet výhrou

Prušánky (+ VIDEO) – Po ne příliš přesvědčivých výkonech ve dvou posledních přípravných zápasech se muži vydali bojovat o mistrovské body do Prušánek. Sokol, který po podzimu vede soutěž, potvrdil roli favorita a po výhře 4:1 získal další tři body. Střelecky se dařilo Romanu Frelichovi, který dal dva góly. Další trefy přidaly David Pospíšil a Lukáš Bittó.

III.A třída – 15.kolo

TJ Podlužan Prušánky – TJ Sokol Nenkovice 1:4 (1:2)
Branky:
16´Šimek Michal – 11´+ 66´Frelich Roman, 25´Pospíšil David, 78´Bittó Lukáš;
Fauly: 12:11; Rohy: 2:3; ŽK: 0:3, 27´Geschvantner Jan, 38´Zálešák Matěj, 71´Bittó Lukáš;
ČK: –; HR: Hlavinka Lubomír (Hodonín); AR: Koliba Jaroslav (Prušánky) – Hrabal Jiří (Nenkovice)

Sestavy:

Nenkovice

17 Velan Jan – 2 Mezihorák Jakub, 6 Kouřil Erik (46´16 Vaďura Martin), 7 Pospíšil David, 8 Frelich Roman,
9 Kuchař František ©, 10 Zálešák Matěj, 11 Košulič Petr (ZK), 13 Geschvantner Jan, 14 Chimiák Petr,
28 Bittó Lukáš (80´12 Horák Radomír); Náhradníci: 1 Kotas Karel, 3 Svoboda František;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Pospíšil Zdeněk
Prušánky
1 Hanák David – 2 Forman Zdeněk, 3 Kankia Přemysl (ZK), 4 Stanec Stanislav (77´16 Váňa Michal),
6 Kuchyňka Václav (64´5 Řezník Michal), 7 Horváth Stanislav, 8 Herka David ©, 9 Hrubý Tomáš,
10 Šimek Michal, 11 Sila Martin, 15 Řezník Josef (46´14 Salajka Ondřej); Náhradníci: 12 Kankia Aleš,
13 Úlehla Marek; trenér: Herka David; vedoucí mužstva: Hromek Zbyněk

komentář utkání: K prvnímu mistrovskému utkání jarní části sezony jsme odjížděli do Prušánek bez několika hráčů. Zřejmě dlouhou dobu bude díky zlomenině chybět Dan Raus, jenž smolně zakončil výsledkově nepovedenou přípravu. Nemoc nepustila na hřiště Radima Stehna a chyběli také Honza Polcr a Mirek Fibingr. Úspěšnou premiéru v dresu Nenkovic si odbyl brankář Jan Velan. První obrovskou šanci měli v úvodu utkání na kopačkách domácí. Špatnou rozehrávku naštěstí nedokázali efektivně využít. Brzy jsme dokázali skórovat, když akci po ose Zálešák, Bittó dopravil do brány důrazný Roman Frelich 0:1. Za dalších pět minut bylo však srovnáno. Odražený míč od břevna po střele Hrubého dorazil za záda bezmocného Velana nepokrytý Šimek 1:1. Naše aktivní hra v útočné fázi přinesla své ovoce. Šťastně tečovanou přihrávku Lukáše Bittó před bránu dorazil rybičkou mezi tři tyče David Pospíšil a vrátil vedení zpět na naši stranu 1:2. O poločasové vedení nás mohla připravit smolná teč do vlastní brány. Brankář Velan vytáhl ze svého rejstříku skvělý zákrok a podržel svůj tým. Přes nepříznivě vyvíjející se zápas podal Podlužan i ve druhém poločase houževnatý výkon, ale třetí trefa přinesla na naše kopačky klid. Na konci krásné kombinační akce útočného tandemu Bittó, Zálešák se opět v roli zakončovatele podruhé v zápase blýskl novopečený otec Roman Frelich a přesný centr Matěje uklidil hlavou do brány. Poslední trefu vypracoval svým dravým průnikem do vápna Matěj Zálešák, kterému nečekaně ustřelil míč od nohy Lukáš Bittó. Tím překvapil i brankáře Hanáka, jenž propustil míč mezi nohama za svá záda 1:4. Start do jarních odvet jsme zvládli úspěšně a díky klopýtnutí pronásledovatelů svůj náskok navýšili o další bodík. Poděkování patří všem fanouškům, kteří nám fandí a neváhali přijet do vzdálených Prušánek povzbudit náš tým. Jejich podporu budeme v boji o postup ještě hodně potřebovat.