Muži zakončili náročný týden porážkou v Dubňanech

Dubňany – Třetí zápas během šesti dnů museli absolvovat fotbalisté Nenkovic. Ani v jednom z nich ale na vítězství nedosáhli. Minulou neděli remizovali v domácím prostředí s Bojanovicemi 3:3, v úterý prohráli s Lovčicemi 0:6 a dnes nestačili na béčko Dubňan. S rezervou Baníku odehráli vyrovnaný první poločas, který skončil bez branek. Po změně stran se dokázali prosadit jen domácí a po výsledku 3:0 získali zaslouženou výhru.

III.A třída- 22.kolo

FK Baník Dubňany “B” – TJ Sokol Nenkovice 3:0 (0:0)
Branky: 50´Dohnálek Marek, 79´Příkazský Tomáš, 81´Novotný Jan
Fauly: 16:16
Rohy: 4:2
ŽK: 3:3; 54´Dohnálek Milan, 66´Dohnálek Marek, 80´Příkazský Tomáš –
52´Raus Daniel, 58´Černohorský Michal, 77´Chimiák Petr
ČK:
Hlavní rozhodčí: Riedl Milan (Vřesovice)
Pomezní rozhodčí: Goldschmied Karel (Dubňany) – Pospíšil Zdeněk (Nenkovice)
Sestavy:
Nenkovice
1 Staněk Tomáš – 3 Doležal Petr (46´8 Černohorský Michal), 4 Raus Daniel, 5 Mezihorák Tomáš,
6 Stehno Radim, 7 Pospíšil David, 9 Vaďura Martin, 10 Wagner Michal, 11 Košulič Petr ©,
12 Horák Radomír (82´2 Polášek Patrik), 13 Chimiák Petr; náhradníci: 17 Kotas Karel;
trenér: Slováček Stanislav; vedoucí mužstva: Kotas Zdeněk
Dubňany “B”
19 Opavský Ondřej – 3 Příkazský Tomáš, 4 Dohnálek Marek, 5 Hartman Aleš (47´15 Novotný Jan),
6 Skřivánek Igor ©, 7 Binder Roman, 8 Vymyslický Robert, 9 Doruška Radek, 10 Ilčík David,
13 Hekele Marek, 14 Dohnálek Milan (82´12 Kmětík Jaromír); náhradníci: 2 Měchura Stanislav,
11 Ševela Pavel; trenér: Ševela Pavel; vedoucí mužstva: Měchura Miroslav

Komentář k zápasu:

K dalšímu mistrovskému utkání jsme odcestovali na horkou půdu do Dubňan. Rezerva Baníku v domácím prostředí tuto sezonu ještě neprohrála, když si z deseti duelů připsala osm vítězství a dvě remízy. Muži Sokolu Nenkovice odehráli historicky první mistrovské utkání
na umělé trávě. První půle přinesla vyrovnanou partii. V úvodu střílí domácí Doruška ze strany hřiště nepřesně ke vzdálenější tyči. Prudká rána Hartmana končí v náruči pozorného Tomáše Staňka. Po rychlém protiútoku a následném přečíslení se do šance dostal Příkazský, technická střela z jeho kopačky letí nad bránu. Po krásné kombinační akci jsme trestuhodně zahodili obrovskou šanci. Ostrý centr Davida Pospíšila do vápna, posílá Radim Stehno z bezprostřední blízkosti nad odkrytou bránu. Po faulu na Petra Chimiáka zahrává přímý kop Radim Stehno, gólman Opavský se dokázal včas přemístit a povedenou přesnou střelu z úctyhodné vzdálenosti zneškodnil. První půli zakončil dělovou ránou z 25m Marek Dohnálek, přestože nadělala Tomášovi velké problémy, mladý gólman Sokolu nakonec nelehkou situaci dokázal vyřešit a míč odvrací do zámezí. Do druhého poločasu nemohl nastoupit díky pracovním povinnostem stoper Petr Doležal a opustil již tak zraněními prořídlý kádr Sokolu. Baník se ujal vedení hned po pěti minutách hry. Přímý kop Ilčíka nešťastně nadzvedl Petr Chimiák, míč končí za zády Tomáše Staňka. Autorem gólu označen Milan Dohnálek 1:0. Novotný tvrdou střelou nepřekonal Tomáše Staňka. Naopak po milimetrově přesné přihrávce Petra Košuliče jsme byli blízko vyrovnání, bohužel Michal Wagner svůj únik do gólového konce nedotáhl. Další rychlý brejk Dubňan prováhal osamocený Binder po přihrávce Novotného. Kapitán Skřivánek pálí v dobré pozici, Tomáš Staněk vykopává míč z brány. Vyrovnání měl na kopačce David Pospíšil, jeho únik a následnou střelu po přesné přihrávce Martina Vaďury vytáhl skvělým zákrokem na rohový kop brankář Opavský. Trest přišel zanedlouho, agilní záložník Příkazský se uvolnil po křídle a přesnou nečekanou střelou z úhlu překvapil obranu i našeho brankáře 2:0. Vstřelený gól domácí nabudil ještě k většímu nasazení. Po křídle se uvolnil Doruška, přihrávkou pod sebe našel nabíhajícího Novotného, jehož ránu ztečoval do vlastní brány smolař dnešního zápasu Peťa Chimiák 3:0.