Menu Zavřeno

Dorost Nenkovic myslí na postup

V loňské sezóně dorostenci Nenkovic do posledního kola bojovali o postup do Okresního přeboru. Nakonec se však v závěrečném přímém souboji s Lužicemi (2:2) těšil soupeř. Do nového ročníku povede mužstvo nový trenér – Roman Pulhoš, který se netají postupovými ambicemi.

 

 

 

Máte za sebou první mistrovský zápas, jak byste ho zhodnotil?

Tak první zápas pro nás dopadl dobře. Samozřejmě s výsledkem jsme spokojeni avšak ve hře byly nedostatky, na kterých musíme zapracovat. Protože si myslím, že těžší zápasy teprve přijdou.

Letos čítá soutěž jen sedm celků, hrát se bude čtyřkolovým systémem . Jaký na to máte názor, vyhovuje Vám to?

Já osobně bych byl radši kdyby bylo v tabulce klasických 12 – 16 týmů. Čím více různých soupeřů tím více zkušeností a o ty přece jde v tomto sedmičlenném systému. Dle mého názoru pakliže porazíte někoho 8:0 a pak s nim hrajete ještě třikrát tak vám to moc nedá.

Loni si kluci prohráli postup v posledním kole, jaké jsou cíle v letošním ročníku?

To navazuje na předchozí otázku. Je to veliká škoda, že tento tým nepostoupil z hlediska kvality týmu a myslím i kvality soutěže neboť kluci mají minimálně na okresní přebor.
V přípravě jsme odehráli zápasy s mužstvy z vyšších soutěží, ve kterých jsme jim byli víc jak vyrovnaným soupeřem.

Zůstalo mužstvo kompletní nebo v něm nastaly nějaké změny?

To nevím kdo konkrétně odešel jsem u týmu teprve od tohoto ročníku. Určitě to byl brankář, ale za něj jsme našli alternativu z vlastních řad.

Podívá se některý z dorostenců na podzim do sestavy mužů ve III.A třídě?

To je otázka pro trenéry mužů, říkám záměrně pro trenéry neboť v Nenkovicích vychovávají fotbalisty pro široké okolí ať už Strážovic či Želetic . Byl jsem osobně na derby v Želeticích a tam bych přímo trenérovi doporučoval, aby některé kluky zapracovával do týmu.

S jakým umístěním byste byl po podzimu spokojený?

Samozřejmě neznáme silu všech soupeřů, je za námi teprve první kolo, ale myslím si že tento tým má určitě na to hrát na špici tabulky. Avšak musím přiznat, že mé osobni ambice jsou ty nejvyšší a to postup do okresního přeboru.